Mis on Kõnevurr?

Kõnevurr on mänguline ja kaasakiskuv vahend lapse kõne arendamiseks. Mängukettad on valminud koostöös omal alal praktiseerivate spetsialistidega (logopeedid, psühholoogid, müofunktsionaalsed terapeudid, mänguterapeudid jne).  Mängukettad on vahetatavad, mis teeb mängu komplekteeritavaks ja pidevalt edasi arendatavaks.

NB! Hääliku ketaste harjutused toetavad häälikute õiget kujunemist, need harjutused on eeltöö häälikuseadeks, artikulatsiooniaparaadi arendamiseks.

Soovitame enne häälikuketaste soetamist konsulteerida logopeediga.

Kõnevurr on suurepärane õppevahend:

HÄÄLIKUTE MÄNGUKETTAD mängukettad on välja töötatud koostöös eesti logopeedidega ning arvesse võetud sagedasemad põhjused, millega logopeedide juurde pöördutakse:

  • keeruliste häälikute (R, S, K, Õ, L) häälduse täpsustamine või seadmine

SUUHINGAMISE KORRIGEERIMINE

  • üldarendav oraalmotoorika
  • kõnehingamine

SUULISE JA KIRJALIKU KÕNE ARENGUT TOETAVAD MÄNGUKETTAD

Tegeleme pideva tootearendusega ning uusi mängukettaid, mis valmivad  erinevate omal alal praktiseerivate spetsialistidega koostööna, lisandub aina juurde! 

TOETAVAD VIDEOÕPETUSED

Kõnevurri logopeediliste mänguketastega kaasneb ligipääs Kõnekindluse videoõpetustele. Et võimalikult arusaadavalt harjutuste mõte ja tehnika ka mitte spetsialistile edasi anda. Videoõpetuste lingid on leitavad mänguketaste juhenditest.

KÕNE ARENG POLE VEEL KUNAGI OLNUD NII MÄNGULINE!

Kõnevurri teeb laste jaoks mänguliseks ja kaasahaaravaks vurri komponent – põnev on ise mänguketas pöörlema panna ja vaadata, millise harjutuse peal see seisma jääb.

Lisaks on mänguketta 12st harjutuse sektorist üks see kõige ihaldatum – boonuse sektor. Boonuse reegli panevad paika mängijad soovi järgi – näiteks võib see olla meelepärane maiustus, tervislik suupistesnäkk, aktiivne harjutus või hoopiski muu kokkulepe. 

KOMPAKTNE, PRAKTILINE, VASTUPIDAV

Naturaalne ja kvaliteetne. Kõnevurr on valmistatud naturaalsest puitmaterjalist, mis on ühtlasi ka vastupidav.

Kompaktne ning hea suurusega. Kõik mängu osad ning abivahendid mahuvad vurri karpi ära. Võimalus mängida ka näiteks autos pikemal sõidul.

Pidev tootearendus. Töötame juba uute kõne arengut puudutavate teemade kallal, millega Kõnevurri ja Kõnekindluse üldist tootevalikut laiendada. 

Kvaliteetaeg lapse ja vanema vahel. Vähemalt 20 minutit füüsilist mängu päevas lapse ja vanema vahel on väikelapse arengu jaoks ülioluline.

KÕNEVURR MEEDIAS