Meist

Kõnekindlus on eestimaine kõne arendavate mängude ja õppevahendite tootja. Mängude sisu on loodud koostöös omal alal praktiseerivate spetsialistidega. Mängud on abivahendiks spetsialistile tööle ja lapsevanemale koju, et aidata kaasa lapse kõne arengule. Seda kõike lõbusalt ja mänguliselt!

Meie eesmärk on, et võimalikult paljud Eesti lapsed ja täiskasvanud saaksid enesekindlamalt ja soravamalt kõneleda!

Idee sünnilugu

Meie tiimis on 3 väikeste laste ema- Kaili, Jane ja Maarit. Kõnevurri idee autor on Maarit, kelle pojad vajasid mõnda aega tagasi logopeedilist abi. Logopeedide üldise puuduse tõttu spetsialisti juurde saada ei õnnestunud, seega oli vaja ise midagi välja mõelda, kuidas oma lapsi aidata õigesti ütlema puudulikke häälikuid.

Tuli leida mänguline moodus, kuidas lastega järjepidevalt tuttavalt logopeedilt saadud harjutusi teha. Niisama ei olnud lastel huvi ja püsivust. Lõpuks tegi Maarit kodus valmis ühest ümmargusest metallist kommikarbist “kõnevurri”, mis osutus nende peres lausa nii populaarseks, et lapsed nõudsid ise enne magama minekut vurri mängu. Mängu tulemused olid samuti väga head ning mõne ajaga olidki puudulikud häälikud lastel käes.

Vasakult: Kaili Adamson, Jane Tuha, Maarit Toompuu, Maarja Kerner-Ader

Asja veidi lähemalt uurides tuli välja, et Eestis on suur logopeedide puudus ja lapsed ei saa tihti vajalikku logopeedilist abi. Pered peaksid ka ise kodus lapsi abistama aga selleks puuduvad head abivahendid ja professionaalsed oskused. Kõnevurr tundus olevat just see vajalik toode turult puudu. Kuna koos on toredam ja kindlam asju ajada, siis võttis Maarit idee teostamiseks kampa Kaili, kellega tutvus Saaremaal ühel ettevõtluse kursusel. Kaili võttis omakorda kampa Jane ja nii Kõnekindluse tiim alguse saigi. 

Spetsialistina on meie tiimiga liitunud logopeedid, psühholoogid, terapeudid. Tegeleme pideva tootearendusega.

KÕNEVURR MEEDIAS