Meist

Kõnekindlus on eestimaine logopeediliste mängude ja õppevahendite tootja. Mängude sisu on loodud koostöös Eesti logopeedide ja teiste spetsialistidega. Mängud on abivahendiks spetsialistile tööle ja lapsevanemale koju, et aidata kaasa lapse kõne arengule. Seda kõike lõbusalt ja mänguliselt!

Meie eesmärk on, et võimalikult paljud Eesti lapsed ja täiskasvanuid, saaksid enesekindlamalt ja soravamalt kõnelema!

Idee sünnilugu

Meie tiimis on 3 väikeste laste ema- Kaili, Jane ja Maarit. Kõnevurri idee autor on Maarit, kelle pojad vajasid mõnda aega tagasi logopeedilist abi. Logopeedide üldise puuduse tõttu spetsialisti juurde saada ei õnnestunud, seega oli vaja ise midagi välja mõelda, kuidas oma lapsi aidata õigesti ütlema puudulikke häälikuid.

Tuli leida mänguline moodus, kuidas lastega järjepidevalt tuttavalt logopeedilt saadud harjutusi teha. Niisama ei olnud lastel huvi ja püsivust. Lõpuks tegi Maarit kodus valmis ühest ümmargusest metallist kommikarbist “kõnevurri”, mis osutus nende peres lausa nii populaarseks, et lapsed nõudsid ise enne magama minekut vurri mängu. Mängu tulemused olid samuti väga head ning mõne ajaga olidki puudulikud häälikud lastel käes.

Vasakult: Kaili Adamson, Jane Tuha, Maarit Toompuu, Maarja Kerner-Ader

Asja veidi lähemalt uurides tuli välja, et Eestis on suur logopeedide puudus ja lapsed ei saa tihti vajalikku logopeedilist abi. Pered peaksid ise kodus lapsi abistama aga selleks puuduvad head vahendid ja professionaalsed oskused. Kõnevurr tundus olevat just see vajalik toode turult puudu, millega olukorda parandada. Kuna koos on toredam ja kindlam asju ajada, siis võttis Maarit idee teostamiseks kampa Kaili, kellega tutvus Saaremaal ühel ettevõtluse kursusel. Kaili võttis omakorda kampa Jane ja nii Kõnekindluse tiim alguse saigi. 

Spetsialistina on meie tiimiga liitunud üle 25-aastase kogemusega logopeed Kristiina Jasmiin Rebane, kes lõi koostööettepaneku peale rõõmust käsi kokku, sest on ammu unistanud, et saaks ise logopeedilisi abivahendeid looma hakata.

KÕNEVURR MEEDIAS